CURAÇAO – Beachrugbyteams bestaande uit mariniers, scholieren, wijkgenoten en vrienden gingen gisteren los op het strand van Veneto Holiday Beach. In de finale speelde de Marines, het team van de Marine, tegen het lokale team Apache.
Organisator Arthur Hogesteger kijkt terug op een geslaagd toernooi. “Het Marineteam, altijd sterk, was dit keer onder leiding van international Isaac de Freitas bijzonder sterk en wist vrij makkelijk de finale te behalen. Apache, een lokaal team onder leiding van Junny Fidanque was dit keer in de poule tweede geworden, net achter de Marines”.
Finale
Hogesteger vervolgt: “Blue Boys was erg sterk, maar door het uitvallen van topspeler Devey Sprott was het team verzwakt. In de finale tussen Apache en Marines was het tot de laatste minuut spannend, de ervaring van Apache gaf de doorslag, Daryl Wilson was ijzersterk en onvermoeibaar.
Damesteam
Ruim 25 dames vrouwen deden mee aan het toernooi. Hogesteger: “De ervaren dames van Wara Wara Girls waren niet opgewassen tegen de studenten van CDC (College of the Dutch Caribbean) die aanvallend erg sterk waren en de verdediging helemaal dicht hielden. Gely Vijent, de captain van het nationale damesteam van Curaçao, was dan ook blij verrast met de vele nieuwe dames die kwamen en meededen aan de wedstrijden.”