CURAÇAO – De vijfde ronde van het Curaçao Chess Festival zit er inmiddels op. Grootmeester Loek van Wely blijft in de open groep ongeslagen. Bij de jeugd vertegenwoordigd Immanuel Kromosoeto Suriname nog steeds met verve. Ook heeft hij na vijf ronden vijf punten verzameld.
Van Wely verstevigde zijn eerste plaats door gisteren te winnen van FIDE meester Aleksandr Ostrovskiy. De Curaçaose afvaardiging in de vorm van Wim Blijstra staat één punt achter de Nederlander. Blijstra won zijn partij tegen de Amerikaan Alena Kats. Daarachter volgen acht spelers met 3,5 punt.
Jeugd
Ook bij de jeugdgroep bezet Curaçao de tweede plaats. Terrence Wong staat één punt achter de koploper. De Arubaanse deelnemers Jomar Benschop en Angel Centeno volgen met 3,5 punt. De beslissende fase van het toernooi is vandaag begonnen. De 51 schakers spelen in het WTC nog vier ronden en sluiten het toernooi zondag af.