CURAÇAO – De net beëdigde minister van Onderwijs,Wetenschap, Cultuur en Sport Lionel Jansen heeft al tal van plannen die hij wil uitwerken. Zijn nadruk ligt vooral op het onderwijs. Jansen beloofde in zijn toespraak ‘gestructureerd aan het werk te gaan.’
Bij de beëdiging vanochtend waren onder andere Pueblo Soberano-collega’s Elmer Wilsoe, Lia Willems en Helmin Wiels aanwezig. Jansen wil betere scholen voor lokalen en gratis funderend onderwijs bewerkstelligen. Daarnaast wil hij meer gemotiveerde docenten voor de klas zien en oudercommissies instellen op alle scholen.
Kansen in de regio
De nieuwe minister wil in elke buurt sportterreinen plaatsen die ‘goed onderhouden worden’. Jansen denkt ook aan cultuur en geeft in zijn toespraak aan dat hij cultuur en carnaval op een innovatieve manier gaat aanpakken. De minister ziet ook kansen in de regio en wil op het gebied van onderwijs,wetenschap,cultuur en sport meer gaan samenwerken met omringende landen. PS-leider Helmin Wiels sprak Jansen toe met de woorden: “het werk dat jou te doen staat, is niet makkelijk, het is een 24/7 baan.”