• Facebook

  • Twitter

  • Left_Skyscraper_160x600

  • Validator w3.org

  • Large Skyscraper 01

  • Large Skyscraper 02

CURAÇAO – De Nieuwe Belastingdienst Curaçao (NBC) gaat in het nieuwe land een gezamenlijke dienst vormen met de douane. Dit blijkt uit de publicatie ‘Estado di nos Finansa Publiko 2010’, van voormalig minister van Financiën, Ersilia de Lannooy. De gezamenlijke dienst zal zo’n 600 ambtenaren tellen.

De twee momenteel nog gescheiden opererende instanties zullen door middel van een nieuwe wet samengevoegd worden. Wanneer dit precies zal gebeuren is nog onbekend. Het samenvoegen van de instanties is eenvoudiger voor de burger want zo kan de burger voortaan bij één loket terecht voor beide instanties, stelt De Lannooy. Bovendien levert de integratie van de instanties een flinke bezuiniging van zo’n 800.000 gulden op volgens de ex-minister.

Automatisering
Om de processen nog sneller en efficiënter te laten verlopen wil het NBC ook gaan automatiseren. Hierdoor moet het mogelijk worden dat burgers zoveel mogelijk zaken ook via het internet kunnen regelen.

www.versgeperst.com