CURAÇAO – De Maria Auxiliadora school te Santa Maria wordt helemaal opgeknapt. Hiervoor hoeft de school zelf niets te doen. Er zijn namelijk vijftien militairen van de compagnie van het Commando Landstrijdkrachten (CLAS) die het graag doen.
“Naast onze taken voor Defensie, is het ook goed om dit soort werk te verzetten”, vertelt sergeant Bob IJsbrandij tijdens het schoffelen in de tuin. De militairen schuren en verven voor de school, daarnaast worden ook de bijbehorende tuinen opgeknapt. De vijftien mannen behoren tot de Bravo compagnie. Dit is de eerste eenheid van de CLAS die tijdelijk werkzaam is in het Caraïbisch Gebied voor het Commandement der Zeemacht. De mannen geven aan dat ze graag de handen uit de mouwen willen steken voor de bevolking. “Het is fijn om dit voor de kinderen te kunnen doen, al ben ik bang dat we het project niet helemaal afkrijgen binnen onze termijn”, voorspelt de sergeant.
Voortzetten
De roulerende militairen worden voor vier maanden op het eiland geplaatst. Tijdens hun verblijf krijgen zij militaire training. Daarnaast willen zij dit vrijwilligerswerk doen. Tot eind deze week zullen de vijftien militairen te vinden zijn bij de Maria Auxiliadora school. Ze hopen dat de volgende compagnie het vrijwilligerswerk waarmee zij begonnen zijn zal voortzetten.