CURAÇAO – Minister-president Emily de Jongh-Elhage heeft vandaag gesproken met de Nederlandse minister van justitie Ernst Hirsch Ballin. Er is afgesproken dat het voorstel voor de Rijkswet Personenverkeer nog een keer bekeken wordt.
De Jongh-Elhage heeft uitgelegd dat Curaçao het niet eens is met de Rijkswet Personenverkeer. Daarin staat dat wanneer Antillianen een misdrijf hebben gepleegd in Nederland, zij worden teruggestuurd naar de Antillen. Daar wil de minister-president niet akkoord mee gaan.
Vrij reizen
De kant van Hirsch Ballin is ook besproken. Hij wil namelijk dat mensen met een Nederlandse, Antilliaanse en Arubaanse afkomst vrij kunnen reizen binnen het Koninkrijk. Minister Ballin praat zo snel mogelijk met Nederlandse Antillen, Aruba, Curaçao en Sint Maarten over deze wet. Zodat de wet aangepast wordt op een manier waar iedereen tevreden mee is.