CURAÇAO – De werknemers van de Isla zijn gisteravond officieel gestopt met staken. De lonen zullen per 1 oktober conform de nieuwe cao worden uitbetaald. Tenminste, dat staat in de brief van de Antilliaanse Aannemers Vereniging (AAV).
De vakbond SGTK heeft een getekende brief van de Antilliaanse Aannemers Vereniging (AAV) ontvangen. Daarin wordt de toezegging gedaan dat de lonen per 1 oktober conform de nieuwe cao worden uitbetaald. Deze cao zelf is nog niet getekend. Het is ook nog onduidelijk wanneer dit gaat gebeuren.
Voorwaarden
De cao zal pas ondertekend worden wanneer de AAV een akkoord heeft bereikt met de Isla. Dit is tot op heden nog niet gebeurd omdat de AAV een aantal voorwaarden stelt. Zij wil onder andere dat het werk op de raffinaderij aan lokale aannemers wordt gegeven en daarnaast dat álle bedrijven zich aan de cao houden.
Geen incidenten
De staking onder Isla-werknemers was sinds dinsdag aan de gang. De ingang bij de Schottegatweg is een aantal keren geblokkeerd geweest, maar verder zijn er geen incidenten gemeld door de politie.
Bron: Antilliaans Dagblad.