• Facebook

  • Twitter

  • Left_Skyscraper_160x600

  • Validator w3.org

  • Large Skyscraper 01

  • Large Skyscraper 02

eindexamensCURAÇAO – Voor de meeste examenstudenten is het stoppen met nagelbijten in zicht. Donderdag wordt voor sommige leerlingen eindelijk de spanning verbroken, anderen moeten nog tot en met juli wachten.

De leerlingen van het Peter Stuyvesant college en de MIL krijgen donderdag om 17.00 uur de uitslagen, de examenkandidaten van het Radulphus college een dag later op dezelfde tijd. Voor de leerlingen van het Vespucci zijn de examens nog niet voorbij.

Staatsexamen
“Omdat onze leerlingen toch nog een Nederlands staatsexamen mogen doen, moeten ze eerst nog een mondeling examen afleggen. Onze examens bestaan uit een schriftelijk en mondeling gedeelte”, legt Vespucci rector Bob Brinkhof uit.

Uitslag
De mondelinge examens worden afgenomen door leraren uit Nederland die aangesteld zijn door het College voor Examens. Zij worden 26 juni op het eiland verwacht. Twee dagen later kunnen ze beginnen met het afnemen van de mondelinge examens. “1 juli zijn de laatste examens en dan krijgen onze leerlingen ook eindelijk te horen of ze geslaagd of gezakt zijn”, vertelt Brinkhof.

Zenuwachtig
“De eindexamenkandidaten zijn natuurlijk wel zenuwachtig voor de mondeling, maar ze zijn op en top getraind. Ik heb er alle vertrouwen in dat het helemaal goed komt! We hebben ze zelfs presentaties voor de ouders laten doen”, eindigt de rector.

www.versgeperst.com