CURAÇAO – De drugsbestrijdingoperatie van de Koninklijke Marine heeft geresulteerd in een drugsvangst van 317 kilo cocaïne. De drugs werd zondagavond gevonden aan boord van een Panamese koopvaarder. Het schip werd op weg van Colombia naar Honduras onderschept door de Hr.Ms. Van Speijk.
Door de slechte weersomstandigheden was het niet mogelijk om het schip op zee te onderzoeken, daarom is besloten om uit te wijken naar de Panamese haven Colon. Een boardingteam van de Amerikaanse kustwacht, het Amerikaanse ‘Law Enforcement Detachement’, heeft het schip geïnspecteerd. De Amerikaanse kustwachtcutter Tampa verleende assistentie bij de zoektocht.
317 kilo
In totaal trof het team tien balen aan met daarin 317 kilo cocaïne in een verborgen compartiment in een brandstoftank. Dit werd pas ontdekt nadat de brandstof uit de tank werd overgepompt naar een ander schip. Een drugstest wees uit dat het om cocaïne ging. De zevenkoppige bemanning is overgedragen aan de autoriteiten.