CURAÇAO – Het ‘Cath-lab’ opent na enkele dagen vertraging vandaag alsnog. Koeriersdienst FedEx had een fout gemaakt met een partij stents, dat zijn buisjes om bloedvaten mee open te houden. Door verkeerde adressering kwamen die in Memphis (Verenigde Staten) terecht.
“Vandaag zijn we dan inderdaad opengegaan, ja. We hebben zojuist de eerste twee procedures gedaan”, aldus De la Fuente tegenover Versgeperst.com.
Kostenbesparingen
De kostenbesparingen voor de gezondheidszorg zijn groot. Zo kost een spoedkatheterisatie tussen de 500 en 1000 dollar. Dat bedrag loopt echter op tot minstens 20.000 dollar als de patiënt daarvoor naar Colombia moet vliegen. Het merendeel van de patiënten zijn geen spoedgevallen, voor hen kan de kwaliteit van leven verbeterd worden
‘t Cathrien
Cardioloog Sam de la Fuente leidt het lab, dat samenwerkt met ‘t Cathrien in Eindhoven. De la Fuente stond het Eindhovens Dagblad te woord over het hartcentrum op het eiland.