CURAÇAO – De rechtbank in Sint Maarten heeft vandaag de 27-jarige Keneshia Tunisia Richardson veroordeeld tot een celstraf van 184 dagen en twee jaar voorwaardelijk voor een tweevoudige poging tot moord. De vrouw probeerde in de nacht van 25 op 26 mei 2009 haar destijds zes maanden oude baby te vermoorden.
Dat meldt Caribisch Netwerk. Richardson heeft in 2009 al 184 dagen in voorlopige hechtenis doorgebracht. In 2009 deed de vrouw tot twee keer toe een plastic zak om het hoofdje van haar baby Makhaylan Boasman. Vervolgens stopte zij het kind in een sporttas die zij daarna dichtritste. Richardson wordt door psychiaters als depressief en ontoerekeningsvatbaar beschouwd.
Overleden
De vader redde het kindje beide keren, maar het overleed desondanks enkele uren later. Het Nederlands Forensisch Instituut heeft niet kunnen vaststellen dat de baby door verstikking om het leven is gekomen. Waarschijnlijk is de dood het gevolg van een aangeboren hartafwijking.