CURAÇAO – De Kustwacht voor het Caribisch gebied heeft zaterdag tijdens een patrouille in de wateren van Aruba een vissersboot aangehouden die illegaal met palambra’s (longline) aan het vissen was. Rond 18.00 uur ontdekte de Dash-8 (maritiem patrouillevliegtuig van de Kustwacht) het bootje.
De Super-RHIB (eenheid van de Kustwacht) werd direct richting het bootje gestuurd. Uit onderzoek is gebleken dat het gaat om de ‘Sabette’, een boot van Venezolaanse afkomst met zeven opvarenden. De opvarenden zijn tevens van Venezolaanse afkomst.
108 kilo vis
In totaal had de Sabette 108 kilo vis aan boord. In opdracht van het boardingteam zijn de lijnen binnengehaald en is het bootje overgebracht naar Barcadera, Aruba. Op Aruba is een proces-verbaal aangemaakt. Na overleg met de officier van Justitie is een boete opgelegd van 1.250 Arubaanse guldens. De boete moest eerst worden betaald voordat de Sabette weer kon vertrekken. De vislijnen, haken en de lading vis zijn in beslag genomen.
Bon trabow