CURAÇAO – Regen is ver te zoeken de laatste tijd. Op een klein buitje na, staat het eiland al maanden droog. Dieren zoeken zich een ongeluk naar een slokje water. De dierenbescherming doet dan ook een oproep hen een handje te helpen.
Vogels, leguanen, reeën, (zwerf)honden en katten trekken door de aanhoudende droogte meer de wijken in op zoek naar water. Door het plaatsen van bakken water, wordt hun zoektocht iets makkelijker. Denk er wel aan het water in de bakken of emmers regelmatig te verversen om ziektes te voorkomen.
Ratten
Een ander probleem wat door de Dierenbescherming wordt aangehaald, is het verdelgen van ratten. Door de warmte komen er steeds meer van deze vieze beestjes. Bij het verdelgen gaat het echter nog weleens mis en worden er onschuldige hagedissen, leguanen en katten getroffen. Er wordt dus aangeraden verstandig om te gaan met de verdelgingsmiddelen.