27-09-2008 16:55 | NIEUWS | Nick Renders
CURAÇAO – Er zijn genoeg werkelozen die graag aan het werk willen, maar niet als die baan moeilijkheden met zich meebrengt. Wat maakt het zo moeilijk? Onregelmatige uren, werken in het weekend en het regelen van vervoer en kinderopvang.
Dat blijkt uit onderzoek van de Curaçao Hospitality And Tourism Association (CHATA). Als oorzaak voor het tekort aan personeel ziet de organisatie de financiële regeling voor werkelozen. De onderstandsuitkering in combinatie met zwart werk levert mensen vaak meer op dan een normale baan.
Vooral in de toeristische sector zal dit voor problemen zorgen, omdat er snel achtduizend hotelkamers bij gaan komen. Als gevolg hiervan verwacht CHATA dat de lonen in deze sector zullen stijgen.