• Facebook

  • Twitter

  • Left_Skyscraper_160x600

  • Validator w3.org

  • Large Skyscraper 01

  • Large Skyscraper 02

CURAÇAO – Een samengestelde eenheid van de 32e infanteriecompagnie op Aruba heeft afgelopen maand een bergtraining doorlopen bij Bridgeport in Amerika. Voor veel mariniers was deze manier van trainen, op grote hoogten, nieuw.
Het Korps Mariniers is overal ter wereld inzetbaar en daarom moest ook deze training met succes worden doorlopen. De mariniers uit Aruba trokken naar Sierra Nevada, een uitloper van de Rocky Mountains. Tijdens de marsen en de overnachtingen in de bergen was er de nodige aandacht voor de vaardigheden op het gebied van leven, overleven en bewegen in bergachtige gebieden.

Bewijzen
Op één marinier na, hebben alle deelnemers de bergtraining met succes afgerond. “Het belang van deze vorm van trainen in extreme omstandigheden is wederom duidelijk geworden”, stelt de compagniescommandant majoor der mariniers Jan Willem van Dijk. “Door de bergen lopen met een zware rugzak en dan ook nog in het duister vergt veel van de mariniers. Ze moeten zich bewijzen, zowel fysiek, vakinhoudelijk en op het gebied van leiderschap.”

www.versgeperst.com