• Facebook

  • Twitter

  • Left_Skyscraper_160x600

  • Validator w3.org

  • Large Skyscraper 01

  • Large Skyscraper 02

CURAÇAO – De Staten hebben gisteren unaniem vier moties aangenomen in de openbare vergadering. Het hoofdonderwerp was het sportcentrum dat in Barber moet komen. In één motie wordt er bij de regering aangedrongen om duidelijkheid te geven aan de bewoners van Banda Bou over dit centrum.

Daarnaast willen de Staten dat de regering overgaat tot uitvoering van verschillende projecten, zoals de bouw van het multifunctionele centrum in Barber, de atletiekbaan bij SDK, het recreatiecentrum in Lagun en kunstgras voor het Tio Daou Ball Park.

Financiën
De fracties in de Staten willen ook dat er een financiële bijdrage aan alle sportfederaties in het algemeen wordt gegeven. FEBEKO wordt in het bijzonder genoemd, gezien het belang van de honkbalsport op Curaçao. Daarnaast moet er geld vrijkomen om grasvelden aan te leggen bij de sportcomplexen die voldoen aan de internationale normen en regels.

Brief
Een andere motie die uitgebreid werd besproken, is een brief die klaarligt voor premier Gerrit Schotte. De brief ligt klaar om verstuurd te worden aan de Nederlandse vertegenwoordiging in Willemstad, om te voorkomen dat de fondsen die gereserveerd zijn voor de uitvoering van de vier projecten verloren gaan. De premier moet die brief eerst ondertekenen.

www.versgeperst.com