CURAÇAO – In 2009 zijn de prijzen met 1,8 procent gestegen ten opzichte van 2008, zo maakt het Centraal Bureau voor de Statistiek bekend (CBS). Oftewel een inflatie van 1,8 procent. Het inflatiecijfer werd gemeten in negen verschillende categorieën. In zeven categorieën vond een stijging plaats, in twee een daling.
De afgelopen elf jaar werd Curaçao gekenmerkt door een sterk schommelende inflatie, variërend van 0,4 procent tot 6,9 procent, wat een gemiddelde geeft van 2,75 procent gedurende de jaren 1999 tot en met 2009. De inflatie van 2009 is de laagste sinds 2004. De hoogste inflatie van de laatste jaren vondt plaats in december 2008, met een recordhoogte van bijna zeven procent.
Daling
In het afgelopen jaar zijn de prijzen van voeding het sterkst gestegen, met maar liefst 9,9 procent. Zo gingen vooral de prijzen voor groente, fruit, vlees en vis omhoog. Opvallend is de daling in de sectoren vervoer en communicatie (- 1,9 procent) en wonen (-1,1 procent). Dit als gevolg van de dalende bezine- en dieselprijzen en de lagere waterprijs.