• Facebook

  • Twitter

  • Left_Skyscraper_160x600

  • Validator w3.org

  • Large Skyscraper 01

  • Large Skyscraper 02

CURAÇAO – “De regenbuien en het onweer op deze ochtend worden veroorzaakt door een storing boven het centraal en oostelijk Caribisch Gebied”, aldus Fred Capello van de Meteorologische Dienst Curaçao. “De regen zal nog een paar uur aanhouden en kan gepaard gaan met onweer.”

Door de windstille periode op Curaçao, samen met een verhitte grond en een koele lucht ontstaan hevige regenbuien. “Vooral in het Zuidoosten van Curaçao zal er veel regen vallen.” De Meteo liet gisteren nog een weeralarm uit gaan voor flinke regen en windhozen.

Windhoos
“Vandaag zijn de omstandigheden voor windhozen niet gunstig. Daarvoor moet er voor de regenval eerst een aantal uren felle zon zijn geweest. Dat was gisteren wel het geval, vandaag niet”, legt Capello uit. De weerman kan in ieder geval verzekeren dan niemand bang hoeft te zijn voor een tweede Tomàs. “Er zijn op dit moment nergens op aarde tropische storm. Er bestaat wel kans dat er aan het einde van de week een tropische storm ontstaat vlakbij Panama en Costa Rica, maar niet bij ons.

Ondergelopen straten
Capello meldt dat iedereen ervan kan uitgaan dat bepaalde straten op Curaçao kunnen onderlopen vandaag. “Daar is op Curaçao niet veel voor nodig. Een paar uur aanhoudende regen en bepaalde plekken staan blank.”

2 reacties op “Hevige regen door storing in de lucht”

  1. Jerrel je hebt gelijk in deze.
    MOTTO : we blijven lachen op deze klip”

    Weersverwachting voor week 25 “Zonnig met af en toe een bui. “.

    Maar ja dat is nu eenmaal 340 dagen per jaar zo.

    SMILE

  2. Hoeveel mensen werken er bij de meteo????
    Kunnen ze nog niet eens het weer voorspellen???
    Ze komen altijd met de wijheid achteraf.
    Zoiets zie je gewoon op de radar aankomen.
    Het valt op dat de meteo er meer naast zit dan dat ze het weer juist voorspellen.

    Hier gaat het andersom. Als het hard regent komt de “naspelling” van zware regenbuien.
    Het is dan ook een open deur om te voorspellen dat de straten en rooien weer onderlopen!