CURAÇAO – Mensen die illegaal vuil storten, worden zo mogelijk aan de schandpaal genageld. Binnen het project ‘Moveshon Bèrdè’ zal er bij de illegale stortplaatsen gezocht worden naar gegevens van de overtreders. Naast een slechte naam kunnen zij een fikse boete krijgen voor illegaal vuilstorten.
De boetes kunnen oplopen tot duizend gulden en worden uitgedeeld door de politie, Servisio di Kontrol i Siguridat en de milieudienst. De hoogte van de boete hangt af van wat er wordt gedumpt en of de betrapte eigenaar zijn troep zelf wel of niet opruimt. In samenwerking met verschillende organisaties is Fundashon Korsou Limpi i Bunita (FKLB) de strijd aangegaan met het straatvuil en het illegaal vuilstorten.
Boenen en schrobben
Afgelopen weekend is er in Otrabanda een grote schoonmaakactie gehouden. FKLB kreeg hierbij steun van de Curacao Hospitality and Tourism Association (Chata), Selikor, Maduro en Curiel’s Bank, Sosiedat di Komersiantenan Otrabanda, Uniek Curaçao en Scouting Antiano. Ook is de illegale vuilstortplaats achter de Roodeweg inmiddels opgeruimd.
Great news!